Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Goal Zero na wyprawie NUN 7135 EXPEDITION

2019-08-20
Goal Zero na wyprawie NUN 7135 EXPEDITION
Łaziska Grupa Górska to przede wszystkim przyjaciele , których połączyła wspólna pasja, jaką jest zamiłowanie do gór. Postanowili wykorzystać te zainteresowania, w efekcie czego w 2006 roku powstała Łaziska Grupa Górska założona przez Sławomira Kaźmierczaka, Michała Słowioczka oraz Dawida Sobotę. W 2017 roku do ŁGG dołączyli Karol Jendrysik i Paweł Klyszcz.

Głównym celem jest propagowanie wśród młodzieży i dorosłych aktywnego trybu życia ze szczególnym naciskiem na turystykę oraz wspinaczkę górską. Jako łaziszczanie, cieszą się i są dumni z tego, że podczas wyjazdów w różne części świata mogą reprezentować miasto, z którego pochodzą i w którym mieszkają. W ramach swoich wypraw realizują projekt „Łaziska na szczytach świata”, dzięki któremu flaga miasta Łaziska Górne symbolicznie powiewa na wszystkich zdobytych przez nas szczytach.

Wraz z zaprzyjaźnionym Klubem Wysokogórskim Jastrzębie-Zdrój postanowili zrealizować wspólny projekt zdobycia jednego ze szczytów w Himalajach BUB 7135 m n.p.m. Rozwiązania Goal Zero zapewniały zasilanie podczas tej ambitnej wyprawy.


Niestety nie udało się zwieńczyć wyprawy poprzez zdobycie szczytu. Jak brzmiał oficjalny komunikat dot. zakończenia akcji górskiej na NUN 7135m:
"Z uwagi na znaczne opady śniegu zwiększające zagrożenie lawinowe, a także mało optymistyczne dalsze prognozy i kończący się permit (pozwolenie na działanie w górach), podjęliśmy decyzję o zakończeniu akcji górskiej.
Decyzję podjęliśmy jednogłośnie stawiając na pierwszym miejscu BEZPIECZEŃSTWO w górach. Podczas wyprawy osiągnęliśmy obóz II, położony na wysokości około 6100 m. Było wszystko: wspinanie w lodzie, w skale, lodowce z głebokimi szczelinami, poręczowanie trudnych odcinków, eksponowane obozy w bajkowej scenerii, skrajne wyczerpanie i przeplatające się chwile euforii i strachu. Z wyprawy wyciągnęliśmy już pierwsze wnioski, które z pewnością zaowocują podczas kolejnych wypraw. Wracamy silniejsi i bogatsi o nowe doświadczenia."


Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wspinanie się w himalajach jest ekstremalnie trudne, i bardzo często zależne od warunków pogodowych. Natomiast nadrzędną wartością jest bezpieczeństwo uczestników wypraw. Mimo decyzji o zakończeniu akcji górskiej uczestnicy wyprawy zdobyli nowe doświadczenia i doświadczyli wspaniałych przeżyć i widoków. Goal Zero wspiera i będzie wspierać tego typu projekty.
Więcej znajdziecie na profilu Grupy Górskiej z Łazisk
oraz

Klubu Wysokogórskiego Jastrzębie
Poniżej kilka zdjęć z wyprawy.Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 1831 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Klasa, obsługa na najwyższym poziomie. Jeśli coś w zamawianym zestawie nie pasuje do reszty – zadzwonią i wyjaśnią temat.
2024-06-09
Tu nie ma co kometować , pierwsza klasa za każdym razem. Jedyna firma co każdemu polecam !
pixel