Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Mój Prąd 4.0 w rozszerzonej wersji z magazynem energii

YETI® HOME ENERGY STORAGE

Nasze konfigurowalne, wszechstronne rozwiązanie do przechowywania energii stanowi kopię zapasową podstawowych obwodów w Twoim domu i skaluje się, aby spełnić Twoje określone potrzeby w zakresie zasilania.

Nie możesz przewidzieć nieprzewidywalnego, ale możesz się na to przygotować. Utrzymuj płynne życie w każdej sytuacji awaryjnej dzięki naszemu przenośnemu zasilaniu, energii słonecznej i oświetleniu.

"Mój Prąd 4.0". Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o nowe edycji rządowego programu dotacji na mikroinstalacje fotowoltaiczne.

Inteligentne domy, punkty ładowania i magazyny energii

Minister poinformował, że program obejmie dodatkowe elementy. Będą nimi: inteligentne systemy zarządzania energią w domu, punkty ładowania (samochodów elektrycznych), magazyny energii elektrycznej oraz magazyny ciepła i chłodu.

Intensywność wsparcia zależy od zakresu rzeczowego inwestycji przedstawionego do dofinansowania.

 

 

 

Zacznijmy od początku. Czym jest program "Mój Prąd 4.0"

„Mój Prąd 4.0” umożliwi magazynowanie wyprodukowanej energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych oraz magazynowanie ciepła/chłodu. Zwiększy się efektywność zarządzania wyprodukowaną energia elektryczną. Co istotne, nowa odsłona programu pozwoli również na rozwój elektromobilności poprzez dofinansowywanie zakupu i montażu punktów ładowania samochodów elektrycznych – wyjaśnił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. 

Na czym polega?

W ramach programu można uzyskać dofinansowanie dla własnej instalacji fotowoltaicznej. Wszystko po to, aby każdy mógł samodzielnie, na własny użytek produkować prąd elektryczny za pomocą zainstalowanych (najczęściej na dachu własnego budynku) paneli fotowoltaicznych. Sytuacja "Win-Win" bo dbamy o środowisko i oszczędzamy na rachunkach. Aby cała inwestycja była atrakcyjniejsza i kwota zwrotu szybsza rząd wspomaga je specjalnymi dofinansowaniami. Najczęściej we wszystkim pomagają firmy którym zlecamy taki montaż. W większości przypadków wszystkie formalności załatwiają oni.

 

Kto może otrzymać dotację i w jakiej kwocie?

O dotacje mogą ubiegać się osoby fizyczne, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Program obejmuje instalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 kW do 10 kW, które nie zostały ukończone przed dniem rozpoczęcia konkursu. Kwota dofinansowania nie może przekroczyć 50% całkowitego kosztu instalacji, a zarazem nie może być wyższa niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Warto podkreślić, że dotacja w programie “Mój Prąd” nie podlega opodatkowaniu. 

 

Nowa edycja, jakie zmiany?

Nowa edycja według zapowiedzi ma być bardziej rozbudowana. Według NFOŚiGW w informacji udzielonej dla portalu gramwzielone.pl, chodzi o zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, które będą pozwalały na zwiększenie poziomu efektywności energetycznej oraz energii elektrycznej produkowanej i pochłanianej na własne potrzeby.

Znaczy to, że program wsparcia będzie rozszerzony o:

  • punktów ładowania samochodów elektrycznych,
  • inteligentne systemy zarządzania energią w domu,
  • magazyny energii,
  • magazynowania ciepła lub chłodu

NFOŚiGW twierdzi że "premiowany będzie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym elementem umożliwiającym zwiększenie autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej oraz zwiększenie poziomu efektywności energetycznej”, czyli np. z magazynem energii. 

NFOŚiGW nie określił natomiast dokładnych kwot dofinansowania i zakresu kwalifikowalności kosztów. 

W związku z powyższym przypominamy, że Goal Zero to światowy lider w rozwiązaniach magazynujących energię na własny użytek, a dodatkowym ich atutem na pewno jest ich mobilna forma.

YETI® EXPANSION SYSTEM

Moduł rozszerzający i akumulatory kwasowo-ołowiowe YETI® TANK EXPANSION BATTERY z możliwością łączenia w łańcuchy umożliwiają dostosowanie i rozszerzenie pojemności magazynowania energii w celu uzyskania dłuższych czasów pracy. Każdy akumulator kwasowo-ołowiowy, który można ustawiać jeden na drugim, dodaje 1,2 kWh do Twojego systemu magazynowania energii.

Amerykański producent Goal Zero stworzył system stacjonarnego magazynowania energii off-grid oparty na połączeniu akumulatorów żelowych (AGM Lead Acid) i technologii Lithium. Dodatkowo całe rozwiązanie jest modułowe – użytkownik w każdym dowolnym dla siebie momencie może powiększać swój magazyn na zasadzie plug and play (podłącz i korzystaj) – nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji. Istnieje jeszcze jedna duża zaleta naszych rozwiązań. W każdej chwili można wypiąć z systemu jednostkę sterującą – Goal Zero Yeti Lithium – i zabrać ze sobą część zmagazynowanej energii na kemping, obóz bądź gdziekolwiek, gdzie będziemy aktualnie spędzać czas.

 

 

Zestawy są dowolnie konfigurowane w zależności o potrzeb i możliwości. Przykłady zestawów znajdziecie Państwo tutaj.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas lub napisz. Kontakt.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 1781 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Polecam.
2024-05-19
Najlepszy sprzęt, świetna obsługa.
pixel